Šiame paveiksle galima pamatyti 16 žmonių ir Kristų centre, kuris juos laimina. Vargonų improvizacija žemiau esančiame video bando perteikti šio paveikslo charakterį.
1. Tapyti savaitgaliais, kai turite laiko, įkvėpimo, užsakymų ar ateinančių parodų. 2. Tapyti kasdien, nesvarbu ar turite laiko, nesvarbu, kokia jūsų nuotaika, nepriklausomai nuo to, ar kas nors jūsų paveikslą nupirks ir ar turėsite jį kam nors parodyti. Jeigu reikėtų rinktis, kurį kelią pasirinktumėte? Ironiška, bet kai nepaliaujamai sutelkiate dėmesį į tapymo meną, laikas, įkvėpimas, pinigai ir šlovė susitvarko savaime.
Šiame paveiksle yra interpretuojama tradicinė pasaka apie užmigdytą ir užkerėtą princesę su septyniais nykštukais. Žemiau esančiame video su vargonų improvizacija išgirsite mano šios pasakos versiją pagal ši paveikslą. Jeigu sakote, kad neturite laiko tapybai, jūs slepiatės. Jeigu tapyba tikrai yra tai, kam jūs esate čia, žemėje, bet nedrįstate įsipareigoti, jūs apiplėšiate save nuo savo pilno potencialo pasiekimo.
Tikroji priežastis, dėl kurios dauguma žmonių neturi laiko tapybai yra tai, kad jie painioja darymą darbų, kurie yra skubūs nuo tų, kurie svarbūs. Daug lengviau yra daryti dalykus, kuriuos reikia užbaigti skubiai negu tuos, kurie yra svarbūs. Atsakyti į el. laiškus gali būti skubu, paruošti ataskaitą gali būti skubu, bet dalykai, kurie padeda jums augti yra svarbūs. Pradėkite dieną nuo darbų, kurie yra svarbūs ir visada rasite laiko tapybai. Atsakymas kai kam gali būti toks pats kaip ir į klausimą, kam valgyti kiekvieną dieną?
1. Ką galėtumėte nutapyti per 15 minučių? 2. Ką pasiektumėte, jeigu vienerius metus kasdien tapytumėte po 15 minučių per dieną? 3. Ko reikia, kad tai padarytumėte?
Žalgirio mūšis (1410 m. liepos 15 d.) buvo lemiamas mūšis tarp Kryžiuočių ordino ir jungtinės Lietuvos ir Lenkijos kariuomenės (su jų sąjungininkais), kuris palaužė kryžiuočius tiek, kad jie taip iki galo po to ir neatsigavo. Šiame video, tikiuosi, kad pajusite tą pačią dramatišką atmosferą ir charakterį, kuris dominuoja ir šiame paveiksle. Mane šiame paveiksle žavi tai, kad abi armijos atrodo kaip du gyvi organizmai (kryžiuočiai matosi dešinėje). Rudų lygių atspalvių fonas kontrastuoja su abiejomis armijomis, kuriose yra daug puikių smulkių detalių. Armija dešinėje yra pilka (net ir jų vėliava), o kita armija - ruda bet su raudonos, geltonos ir mėlynos (tai juk pagrindinės spalvos) akcentais. |